Bina Güçlendirmeleri

Ülkemizde bulunan mevcut yapılarda; yapım yılına göre düzenlenen şartnameler ve ya bina servis ömrünün tamamlanmasına yakın durumlarda ortaya çıkan yapı güçlendirme işlemleri ile ilgili tasarım ve hesap dayanım yükleri göz önüne alınarak mevcut yapıda güçlendirme işlemi uygulanabilmektedir.

Yapılacak bu işlem yapının servis ömrünü uzattığı gibi yapı içerisinde bulunan ekipman ve çalışan personelinde güvenliğini sağlayabilmektedir.

Bu bağlamda güçlendirme projeleri; mevcut yapının yıkılıp yeniden inşa edilmesinden ziyade hali hazırdaki projenin güçlendirilmesini baz alarak taşıyıcı sistem üzerine yapılacak ek imalatlar ile yapı güvenliğini arttırmaktadır.

Güçlendirme projelerinde genellikle mevcut yapının bulunduğu durum; yapının tasarım esasları; mevcut yapı imal ediliş şekli servis ömrü gibi değişkenler ile güçlendirme projesi ön hazırlık aşaması yapılabilmektedir.

Güçlendirme projelerinin temel esası mevcut yapının tekrar kullanılabilir hale getirilmesi aynı zamanda da güncel yapı şartlarını sağlayarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ve ekonomik bir şekilde tadilat durumunun çözülmesi ile gerçekleşir.

Bu tarz projelerde ekonomik manada hızlı çözümler üretebilmek firmamızın önceliğidir.

Daha önce yapım işleri anlaşılmış ve teslimatı yapılmış güçlendirme projelerimizi inceleyebilir ve gereken detaylı bilgi için bize danışabilirsiniz.

Shopping Basket