Çelik Konstrüksiyon Binalar

Son zamanlarda ülkemizde sıkça kullanılmaya başlanan çelik binalar;sağlamlık dayanıklılık ve yüksek katlara çıkabilme imkanları ile inşaat sektörünün parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlar ile devam etmektedir.

Çelik binalar kompakt sistemleri ile hem inşa aşamasında hemde imalat aşamasında büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Günümüzde dünyanın en yüksek yapıları olarak kabul edilen yapıların tamamında çelik konstrüksiyon kullanılmaktadır.Bu yapıların tamamının betonarme yada prefabrik sistemler ile yapılabilmesi mümkün değildir.

Çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemler günümüzde yüksek katlı yapıların vazgeçilmezi konumundadır.

Örnek olarak 80 katlı bir yapının tamamında betonarme sistem kullanıldığı taktirde belirli proje kısıtlamaları ile karşılaşılır ve yapı özgül ağırlığı binlerce ton ağırlıklara çıkabilmektedir.İşte bunun gibi durumlarda proje ofislerinin kurtarıcısı olarak çelik konstrüksiyon devreye girmekte ve yüksek tonaj ağırlıklarını minimize ederek yapıyı daha rijit ve güvenilir kılabilmektedir.

Deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmeye başladığımız ülkemizde ; çelik konstrüksiyon sistemler depreme karşı yüksek dayanım kapasitesi sergilemekte ve çok daha güvenilir olmaktadır.

Çelik bina yapım şartnamesine uygun bir şekilde yapılan imalatlarımız ; kalite sertifikalarımız ve uzman ekibimiz ile çelik konstrüksiyon bina projelerinizde ZEYTAŞ DEMİR ÇELİK MAKİNA’yı tercih edebilirsiniz.

Shopping Basket