ÇELİK KONSTRÜKSİYON

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Çelik çatı sistemlerinin başta gelen özellikleri dayanıklı olmalarıdır. Hiçbir hava durumu çelik çatı sistemlerini olumsuz etkileyemez. Fırtına, sağanak yağış ya da aşırı sıcak hava sonucu oluşan bir yangın: Hiçbiri çelik çatı sistemlerini etkileyemez. Ne aşırı yüksek sıcaklıklar ne de soğuk havaların hiçbiri etki etmez. Bu sebeple dayanıklılığı ve uzun ömrü ile sıklıkla tercih edilir. Ayrıca çelik çatı sistemleri, diğer çatı sistemlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Hafiflikleri ile de herhangi bir doğal afet durumunda çökseler dahi verecekleri zarar minimumdur. Dayanıklılığı, ekonomik tarafı ve daha güvenli olması gibi özellikleri ile çelik çatı sistemleri çokça ilgi görüyor. Çelik Çatı Sistemi Üretilirken;

-Yapının konumu,

-Yapı etrafında konumlanan binalara olan uzaklığı,

-Konumun mevsimsel özellikleri,

-Yapının deniz seviyesine olan yüksekliği,

-Deprem, rüzgar ve kar faktörleri,

-Bina şekli ve genişliği oldukça önem taşır.

 
ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?
Çelik çatı sistemlerinin kullanım alanları oldukça yaygın. Ekonomik fiyatı, uzun vadeli ömrü ve daha güvenli olması gibi faktörler çokça tercih edilmesine yol açıyor. Sizler için çelik çatı sistemlerinin kullanıldığı birkaç alanı sıralıyoruz:

-Askeri depolar.

-Fabrikalar.

-Otomobil tamirhaneleri.

-İmalathane binaları.

-Hayvan barınak ve ahırları.

-Depolar.

Ve daha fazlasında çelik çatı sistemleri tercih edilmeye devam ediliyor. Sizler de uygun fiyatlı ve bir o kadar güvenilir bir sistem isterseniz Zeytaş Çelik Makina hizmetinizde. Denizli başta olmak üzere tüm Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizi referanslarımız bölümünden takip edebilir her türlü çelik çatı sistemleri projeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tr_TRTurkish