ST Mermer Makinası İmalatı

St Mermer Makinası imalatı ve revizyonu alanında uzun yıllardır Denizli’de faaliyet yürütüyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana imalat çeşitlerini sektörün ihtiyaçları doğrultusunda arttıran ve geliştiren Zeytaş, makina imalatı konusunda da öncü firmalardan biri haline geldi. 

Firmamız makine imalatının yanı sıra bakım,revizyon,sistem değişikliği ve makine kurulum işlemlerini özenli; itinalı bir şekilde yapmakta. Hedeflerimiz uygun fiyat, üstün performanslı, uzun ömürlü makinaların üretimini kalite ve hizmetten ödün vermeden imal etmektir. Bu sayede müşteri memnuniyetini hep en üst düzeyde tutmak, hep aranan ve tercih edilen firmalar arasında yer almaktır…

ST Mermer Makinası Üretim Süreci ve Özellikleri

Köprü üzerinde disk taşıyıcı arabanın hareketini sağlayan kayıcı yüzeyler çift ‘ V ‘ prizma şeklinde üretilir ve kesim arabasının köprü üzerinde kayan kısımları aşınmaya son derece dayanıklı özel bronz alaşımdan yapılır, bu sistem komple yağ banyosu içinde çalışır.

Kesim arabası mekanik olarak , motor-redüktör gurubu ile tahrik edilir. Kesim hızı elektronik frekans kontrol sistemi ile ayarlanır, bu sistem hızın kademesiz olarak geniş bir aralıkta ayarlanabilmesine olanak verir.

Yatay kesim ünitesi 25 hp. gücünde bir elektrik motoru ile tahrik edilir ve açılıp kapanma işlemini basit bir havalı piston vasıtasıyla yapar. Dikey testere motoru 180 hp gücündedir.

Ana köprüyü taşıyan yan köprüler çelik konstrüksiyon olarak imal edilir. Kayıcı yüzeyleri yağ banyoları içinde çalışarak paslanma ve aşınmaya karşı korunmuştur. 

Köprünün tahrik kısmına yakın olan kayıcı yüzeyleri, özel alaşımlı bronz kızaklar üzerinde çalışır, böylelikle köprü hassas ve kararlı bir hatveleme yapabilme özelliğine sahiptir. Tahrik kısmının diğer tarafındaki kayıcı yüzeyler ise masura rulmanlar üzerinde çalışır.

10 inçlik dokunmatik panel üzerinden tüm çalışma parametreleri kolayca ayarlanabilir. Makine çalışma aralığı mekanik sviçler yerine X eksenine yerleştirilmiş, enkoder marifetiyle dijital olarak ayarlanmıştır.

Makine tüm arıza alarmlarını üretim miktarlarını ve sensör,motor,termih arıza diagnostik kontrollerinin operatör panel üzerinden yapılmasına olanak verir.Makina kumlama işlemi yapıldıktan sonra komple epoksi boyayla boyanmıştır

Teknik Özellikler

Max blok ebatları cm: 320 x 220 x 220
Max disk çapı cm: 170
Max disk sayısı no: 2
Ana motor gücü kw: 132
Yatay disk motor gücü kw: 18.5
Yatay disk çapı cm: 45
Köprü yatay hareket motor gücü kw :2.2
Köprü dikey hareket motor gücü kw: 3
Ağırlık kg: 17.000
Toplam elektrik gücü kw: 160

Shopping Basket