Talaşlı İmalat

Tornalama, Frezeleme, matkap gibi bir takım kesici takım tezgâhları sayesinde istenilen ölçü ve şekilde malzeme üretimini talaşlı imalat yöntemi ile gerçekleştirmek mümkündür. Talaşlı imalat; birbirinden farklı malzemelerde kolaylıkla uygulanabilirken özel şekil ve kalıplarda sorunsuz ve kusursuz kalıplar elde edilmesine de olanak sağlar. Ahşap, taş, plastik ya da metal malzemelerde kullanılabilen talaşlı imalat yönteminde farklı kesici aletler ve kesme yöntemleri kullanılabilmektedir. Özellikle hassas parçaların özel üretimlerinde CNC makinaları ile desteklenmiş talaşlı imalatlardan faydalanılması mümkündür.

Talaşlı imalat sayesinde; ihtiyaç duyulan boyut, yapı ve özellikte malzeme kalıplarına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. İşlem süresi olarak biraz zaman istese de talaşlı imalat sonuçları her zaman için kusursuz olabilmektedir. Takım tezgahları kullanılarak sürdürülen talaşlı imalat işlemleri özel teknik ve cihazlar yardımı ile tamamlanır. Bu aşamada; dairesel forma sahip parçalar başta olmak üzere oldukça farklı form ve özellikte parçalar elde etmek mümkündür.

Talaşlı İmalat Avantajları Nelerdir?

Özel kesim malzemelerin kusursuz ve pürüzsüz yapıda olması önemlidir. Özellikle makine ve ekipmanlarda kullanılacak parçalar oluştururken kusursuz bir yapı makine işleyişi açısından da hayati önem taşır. Talaşlı imalat sayesinde;

-Oval forma sahip yapı elemanları oluşturmak mümkün hale gelir.

-Çok sayıda farklı malzemenin kolaylıkla işlenebilmesine olanak sağlar.

-Tasarımı yapılan ürün ve projelerin kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi sağlanır.

-Milimetrik hesaplarla üretilen malzemelerin kusursuz bir şekilde projeye uyması garanti edilmiş olur.

-Farklı ve özel boyutlarda malzeme kaldırma işlemi kolaylıkla yapılabilir.

Önceleri ağaç endüstrisinde kullanılan bu yöntem zaman içerisinde ve özellikle 19. Yüzyılın sonlarına gelindiğinde demirin de işlenmeye başlandığı kapsamlı bir yöntem haline gelmiştir. 20. Yüzyıla gelindiğinde ise talaşlı imalat yaygınlaşmış ve hemen her endüstride ve hayatın her alanında kullanılmaya başlanmıştır.

Zeytaş Çelik Makina olarak; Denizli ili başta olmak üzere ülke genelinde gereksinim duyulan talaşlı imalat işlemlerinde hizmet veriyoruz. Son derece uygun talaşlı imalat fiyatları ile ihtiyaç duyduğunuz parçalara ekonomik ve güvenilir bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlıyoruz. CNC torna, manuel freze ve manuel torna tezgahlarımız ile kusursuz sonuçlar üretmeye devam ediyoruz.

Shopping Basket