Teklif Al

Çeliğin işlenmesiyle yeni hikayelere yelken açtık!

Kariyer

İş hayatına atılmadan önce aklımızda geleceğimiz ile alakalı bir çok soru işareti olabilir ve bu çok normaldir.

Fakat aldığımız bazı kararlar bugünümüzü ve aynı zamanda yarınımızı yani geleceğimizi etkileyebilir.

Her geçen gün değişen ihtiyaçlar doğrultusunda bazı mesleklerin değeri ve önemi düşerken, bazılarının ise değer kazandığını görmekteyiz.
Çeliğin ve çelik yapıların önemi dünya genelinde artmaya devam ediyor. Pek çok olumlu özelliğine ek olarak, bugün odak noktası öncelikle dayanıklılık ve sürdürülebilirliktir.

Bu nedenle çelik vazgeçilmezdir ve gelecektede değerini koruyacaktır.
Bu yüzden çelik sektöründe kariyer yapmayı düşünen adaylarımızı bugün olduğu gibi gelecektede prestijli, değerli ve krizlerden etkilenmeyecek olan garantili bir kariyer bekliyor.

Ekip olarak önem verdiğimiz prensipler ve bakış açımızdan bahsedecek olursak:

 • Bazen karşınıza çıkabilen sorunlara olumlu bakarsanız ve sorunları gidereceğinizden eminseniz, her şeyin üstesinden gelirsiniz. Pozitif bir bakış açısıyla hedeflerinize çok daha hızlı ulaşırsınız.
 • İyi Network, her geçen gün dahada fazla önem kazanıyor. Gündemin hızlı bir şekilde değişen bu zamanda, Network sayesinde gelişmelerden haberdar olabiliyoruz. Bir çok konuda fikir sahibi olmak, bilmediğimiz
  konularda çevremizdeki insanlar ile fikir alışverişi yapmak, daha bilinçli birey olmamızda yardımcı olabilir.
 • Kurumsal şirketlerde iş dağılımı en ince ayrıntısına kadar belirlenmiştir. Bazı durumlarda bir bireyin işini yapamadığı durumlarda düzen bozulabilir veya işler aksayabilir. İşin bir noktada aksaması bazen üretimin durmasına kadar etki edebilir ve şirketlerin zarar etmesine yol açabilir.

  Bunun gibi durumlar herkesin başına gelebilir ve stresli bir iş ortamı yaratabilir. Bundan dolayı personel arası yardım severlik bizim için en önemli değerlerimizdendir.
 • Genelde tecrübesiz olduğunuz sektörlerde kısa bir sürede bir çok yeni bilgi ve yanında yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Bu yeni bilgileri ve sorumlulukları uygulamaya çalışırken zaman zaman motivasyonunuzu
  kaybedebilir yorulabilirsiniz. Kariyer yapmak isteyen her insan zorluluklara karşı dayanıklı olması gerekir. Üstesinden geldiğiniz her zorluluğun karşılığını mutlaka alacaksınız.
 • Bir çoğumuzun unuttuğu gerçek şudur ki, şirketin en başarılı personeli veya yetkilisi dahil tecrübesiz bir şekilde iş hayatına girmiştir. Herkesin az da olsa küçük hataları olduğunu unutmamak lazım. Önemli olan kendi hatalarımızdan ve aynı zamanda başkalarının hatalarından yani tecrübelerinden ders çıkarmaktır. Bunun için kendinize bir rol model seçin, o kişi ile imkanınız oldukça iletişimde olun ve kendisinden öğrenin.
 • Kimse kusursuz değildir. Bunun farkında olmak bir erdemdir. Kendinizde eksik olarak gördüğünüz konulara odaklanın ve kendinizi geliştirin
 • Kendine ve hayatına yenilik katmayan her bir birey, bulunduğu yere ve pozisyona mahkum kalır.
  Yeniliğe, kişisel gelişime ve bulunduğu iş ortamına vizyon katan herkes başarıya ulaşır.

Kariyer yolculuğunuzda size eşlik ediyoruz!

Çelik sektöründe kariyer yapmayı, prestijli, değerli ve krizlerden etkilenmeme garantisi olan adayları Zeytaş’a bekliyoruz.